Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, naciśnij przycisk potwierdzający.

Akcje Ratowniczo-Gaśnicze w 2014, 2015

9.03.2015 Wieczorem mieszkaniec Gościna postanowił wypalić śmieci które składował na podwórku, przeszkodziła mu policja i strażacy. Patrol policji zauważył dym w pobliżu zabudowań gospodarczych w centrum Gościna, po rozpoznaniu sytuacji policjanci wezwali straż pożarną. Sprawca zamieszania usiłował ugasić płonące odpady wiaderkiem wody, ale ogień był już za duży. Strażacy z OSP Gościno po godzinie ugasili ogień szybkim natarciem. Właściciel posesji został ukarany mandatem od policjantów.
8.03.2015 Dziś doszło do podpalenia suchych traw przy ścieżce rowerowej na odcinku Ząbrowo-Ołużna. W trzech miejscach paliły się trawy, gałęzie i zgromadzone w rowach drobne śmieci. Ogień zwalczono przy pomocy szybkiego natarcia.21.02.2015 Dziś doszło do podpalenia traw w miejscowości Mołtowo. Po przyjeździe na miejsce okazało się że w pięciu oddalonych od siebie miejscach płoną przydrożne trawy.
Pożar ugaszono przy pomocy tłumic i szybkiego natarcia. Przypominamy że wypalanie traw jest zakazane.


06.02.2015 Dziś doszło do pożaru warsztatu przy ulicy Kolejowej w Gościnie. W pomieszczeniu gdzie znajdował się piec doszło do zaprószenia ognia. Pożar ugaszono przed przyjazdem straży pożarnej, jedna osoba doznała poparzeń ręki - udzielono jej pierwszej pomocy. Strażacy sprawdzili czy nigdzie nie ma zarzewi ognia. W akcji udział brały dwa zastępy OSP Gościno, i dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
10,11.01.2015 Przechodzący przez Polskę orkan "Feliks" nie oszczędził Gminy Gościno i Kołobrzegu gdzie interweniowali strażacy z Gościna. W sobotę strażacy usuwali głównie wiatrołomy, zastęp 21 udał się do Kołobrzegu a 22 pozostał na terenie Gminy. Strażacy interweniowali przy zabezpieczeniu zerwanego pokrycia dachowego w Ramlewie, usunęli wiatrołomy z dróg w Gminie Gościno i Kołobrzegu. Działania zakończyły się późnym wieczorem. W niedzielę rano doszło do podtopienia na ulicy Brzozowej. Wieczorem jednostkę wysłano do zabezpieczenia uszkodzonego dachu na internacie ZS Gościno a później do wiatrołomu w okolic Wartkowa.

7.01.2015 Po opadach śniegu na drogach powstało zlodowacenie. Obywatel Niemiec jadący drogą wojewódzką 162 stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Został przekazany pogotowiu, a strażacy zabezpieczyli auto.13.12.2014 W nocy doszło do wypadku drogowego miejscowości Jarogniew. Kierowca Audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i po dachowaniu zatrzymał się na pobliskim polu. Samochodem jechało pięć osób, dwóm strażacy udzielili Pierwszej Pomocy przed przyjazdem pogotowia. Strażacy zabezpieczyli również rozbite auto. Pogotowie przewiozło dwie osoby do szpitala.
Zdjęcia: Robert Dziemba

 

10.12.2014  Dziś doszło do zdarzenia drogowego w okolicy miejscowości Kowańcz, powiat Białogardzki. Kobieta jadąca w stronę Karlina wpadła w poślizg i uderzyła bokiem auta w drzewo. Strażacy odcięli zasilanie w aucie i przekazali poszkodowaną która doznała drobnych urazów zespołowi ratownictwa medycznego. Na miejsce dotarły także zastępy z JRG Kołobrzeg i JRG Białogard.


 

8.12.2014 Dziewięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru poddasza budynku gospodarczo - magazynowego do jakiego doszło około godziny 18:15 w miejscowości Pobłocie Małe (gm. Gościno). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 8 godzin, ogółem udział brało 37 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Robuń, OSP Wartkowo oraz OSP Karlino. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach budynku oraz około 10 ton, składowanej wewnątrz, używanej odzieży. Przyczyny powstania w związku z przypuszczeniem podpalenia umyślnego czynności dochodzeniowe prowadzi kołobrzeska policja. 


Zobacz Zdjęcia

Zdjęcia: Adam Wójcik, Tekst: KP PSP Kołobrzeg

 

3.12.2014 Dziś strażacy z Kołobrzegu i Gościna wyjechali udzielić pomocy człowiekowi który tonął w Parsęcie w miejscowości Rościęcino. Ostatecznie we wskazanym przez zgłaszającego miejscu nikogo nie było, sprawę prowadzi Policja.


Zobacz Zdjęcia

 

29.11.2014 W miejscowości Pobłocie Małe doszło do podpalenia śmieci w opuszczonej chlewni. Pożar nie zdążył rozprzestrzenić się na cały obiekt, spłonęły tylko śmieci. Ogień ugaszono szybkim natarciem, na miejsce przyjechały dwa wozy gaśnicze z Gościna, jeden z Robunia i Kołobrzegu.


Zobacz Zdjęcia

 

16.11.2014 Przed godziną 13 doszło do pożaru piwnicy domu wielorodzinnego w Myślinie w gminie Gościno. Na szczęście ogień udało się szybko opanować. Do akcji wyjechały dwa średnie wozy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gościnie oraz jeden z Państwowej Straży Pożarnej z Kołobrzegu. Po przyjeździe na miejsce ustalono, że pali się zawartość piwnicy. Po ustawieniu wentylatora oddymiającego ugaszono pożar szybkim natarciem. W domu przebywało dwoje dzieci, które nie wymagały pomocy lekarskiej.

                                                         Zobacz Zdjęcia

2.11.2014 Około godziny 17:30 doszło do kolizji drogowej w miejscowości Ramlewo. Na drodze krajowej numer 6 przy wjeździe do Ramlewa najechały na siebie 3 samochody, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz uszkodzone pojazdy.  W akcji udział brały dwa zastępy z OSP Gościno i jeden z JRG Kołobrzeg. 

Fot.: Kamil Sułgut

30.10.2014 Około godziny 6 w miejscowości Karkowo doszło do kolizji autobusu z samochodem osobowym. Kierowca samochodu osobowego nie zauważył autobusu we mgle i uderzył w jego tył, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Strażacy zneutralizowali olej z autobusu który zagrażał innym uczestnikom ruchu drogowego.


                                                   Zobacz Zdjęcia

25.10.2014 W Sobotę, w godzinach nocnych doszło do groźnie wyglądającego wypadku na Obwodnicy Gościna. Passat jadący od strony Gościna przeleciał przez rów przy zjeździe na obwodnicę. Autem podróżowało 5 młodych osób z czego trzy zostały odwiezione do szpitali. Pierwsza na miejscu była policja, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu pojazdu oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym.


9.10.2014 W czwartek wieczorem na krzyżówkach Ramlewskich doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Przyczyną kolizji było wymuszenie pierwszeństwa przez jeden z pojazdów. Kierowcom obu pojazdów nic się nie stało. W wyniku uderzenia, uszkodzeniu uległa kabina pierwszej ciężarówki, przyczepa drugiej oraz przewożona koparka. Skutki zderzenia usuwali strażacy z Gościna i Kołobrzegu.

                                             Zobacz Zdjęcia 

8.10.2010 Na ulicy IV Dywizji Wojska Polskiego w Gościnie doszło do pożaru ciężarówki. Początkowo pożar próbowano ugasić za pomocą gaśnic, jednak bez skutku. Nikomu nic się nie stało, ogień zwalczono pianą gaśniczą z szybkiego natarcia.

                                             Zobacz Zdjęcia

27.09.2014 W godzinach nocnych doszło do pożaru domku letniskowego w Ząbrowie. Przez nieszczelny komin zapaliła się izolacja dachu. Pożar ugaszono przy użyciu dwóch prądów wody, od środka oraz od zewnątrz budynku gdzie trzeba było rozciąć blacho dachówkę aby dotrzeć do zarzewi ognia. W działaniach brały udział zastępy z OSP Gościno i JRG Kołobrzeg. Działania trwały około dwóch godzin.

26.09.2014 Na krajowej szóstce doszło do kolizji, zderzyły się Jeep i Golf którym kierował obywatel Niemiec. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Zobacz Zdjęcia

1.09.2014 Do wypadku doszło około godziny 20 na drodze powiatowej pod Charzynem niedaleko skrzyżowania z drogą 162. Jadąca samochodem kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo, zabrano ją do szpitala. Kierująca jechała sama, przyczyny wypadku wyjaśnia policja.


Zobacz Zdjęcia

31.08.2014 Około Godziny 15 doszło do pożaru budynku gospodarczego. Po przyjeździe na miejsce okazało się że płonie szopa i drewutnia. Wewnątrz budynku znajdowało się wiele łatwopalnych materiałów. Strażacy w Aparatach Ochrony Dróg Oddechowych zwalczali ogień od zewnątrz i od środka. Na miejsce zadysponowano także OSP Robuń oraz GCBA z JRG Kołobrzeg.

Fot: Robert Dziemba


 

25.08.2014 Dziś doszło do wypadku w miejscowości Leszczyn. Zderzyły się dwa auta które staranowały płot i wjechały do ogródka przydrożnego gospodarstwa. Osoby podróżujące pojazdami nie wymagały pomocy medycznej, strażacy z Rymania zabezpieczyli auta poprzez odłączenie zasilania. Działania trwały około godziny.

15.08.2014 Dziś w wyniku awarii kombajnu doszło do sporego wycieku oleju hydraulicznego na ulicę. Olej zebrano do pojemników i przekazano właścicielowi kombajnu który zobowiązał się zutylizować zebraną substancje.7.08.2014 Straż usunęła konary drzewa które po ostatniej wichurze stanowiły zagrożenie dla budynku mieszkalnego.

5.08.2014 Dziś doszło do dwóch groźnych wypadków. Pierwszy na "Ramlewskich Krzyżówkach" a drugi przed miejscowością Wartkowo. Samochód Żandarmerii Wojskowej który chciał skręcić w stronę Kołobrzegu prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo Toyocie w której jechały dwie osoby. W wyniku tego doszło do uderzenia oraz wywrócenia się wojskowego furgonu. W zdarzeniu o dziwo nikt nie odniósł obrażeń a pogotowie odjechało bez poszkodowanych. Strażacy zabezpieczyli wyciekające płyny oraz odcięli zasilanie w pojazdach. Po zakończeniu działań zastępy które były przy pierwszym wypadku wraz z karetką zadysponowano do Wartkowa gdzie zderzył się bus z samochodem osobowym w wyniku czego pasażera busa zabrało pogotowie a strażacy zabezpieczyli wycieki oraz plamę oleju na drodze wojewódzkiej 162. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej: OSP Gościno OSP Wartkowo i JRG Kołobrzeg

Zobacz Zdjęcia

Dziś byliśmy dysponowani 3 razy. Pierwszy raz do wypadku a później do wiatrołomów w miejscowości Pławęcino, do usunięcia jednego potrzebna była pomoc podnośnika z JRG Kołobrzeg.
4.08.2014 W miejscowości Myślino młoda kobieta straciła panowanie nad samochodem po czym przeleciała przez wysoką skarpę, basen ogrodowy który na szczęście był pusty i wylądowała w ogródku przy bloku mieszkalnym. Pierwszy zastęp straży pożarnej przybył z Gościna, strażacy w pierwszej kolejności udzielili kwalifikowanej pomocy poszkodowanej kobiecie oraz zabezpieczyli auto. Chwilę później dojechał zastęp z JRG Kołobrzeg. Poszkodowaną z drobnymi otarciami zabrało pogotowie.


                                                            Zobacz Zdjęcia

Niebezpieczne ognisko to nie jedyna dzisiejsza interwencja, zaraz po tym zastęp 21 został zadysponowany do miejscowości Pławęcino gdzie przez nawałnice została wywrócona ogromna lipa. Lipa była pomnikiem przyrody który z relacji właścicieli posesji miał 310cm średnicy. Drzewo runęło na budynki gospodarcze w których znajdowały się króliki oraz pies, na szczęście żadne zwierze nie zginęło. Po przyjeździe na miejsce dojechał jeszcze podnośnik z JRG Kołobrzeg. Ostatecznie podjęto decyzje o zabezpieczeniu miejsca wokół wiatrołomu oraz ucięcia gałęzi które zagrażały mieszkańcom posesji.
3.08.2014 W Gościnie-Dwór młody mężczyzna rozpalił ognisko w pobliżu altany i placu zabaw. Widoczny dym oraz płomień zaniepokoił mieszkańców którzy poinformowali o pożarze straż pożarną. Po przyjeździe na miejsce strażacy odkryli ognisko w którym płonęły tworzywa sztuczne, deski, oraz gałęzie. Ogień który zagrażał altanie oraz użytkownikom placu zabaw ugaszono przy pomocy szybkiego natarcia. Dyżurny PSK zadysponował również straż miejską która ukarała sprawcę mandatem.30.07.2014 Dziś dwa zastępy z naszej jednostki zostały zadysponowane do nietypowego zdarzenia. W wyniku uderzenia pioruna w turbinę wiatraka na elektrowni wiatrowej Jarogniew doszło do zapłonu oraz pożaru konstrukcji. Pożar objął gondolę turbiny oraz śmigła, z powodu braku dostępu do pożaru zamknięto wszystkie drogi dojazdowe do wiatraka a ogień pozostawiono do samoczynnego wypalenia. W trakcie pożaru doszło do eksplozji oleju który znajdował się w turbinie. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej: 2 średnie wozy z OSP Gościno jeden z OSP Robuń oraz JRG Kołobrzeg wraz z Ciężkim wozem ratowniczo-gaśniczym.


Zobacz Zdjęcia / Fot. Marcin Pawlak

29.07.2014 Prawdopodobnie niedopałek wyrzucony przez użytkownika drogi doprowadził do pożaru ścierniska, przy pomocy szybkiego natarcia oraz zraszaczy samochodu ugaszono ogień.

27.07.2014 Prawdopodobnie podpalenie było przyczyną pożaru jaki powstał w lesie w Pobłociu Małym. Przy ścieżce rowerowej notorycznie dochodzi do podpaleń lasu tym razem ktoś podłożył ogień z dala od drogi. Przejeżdżający rowerzysta zaalarmował służby o pożarze - na miejsce skierowano dwa średnie wozy z OSP Gościno i jeden z OSP Robuń. Ogień ugaszono przy pomocy jednego prądu wody, na miejsce przyleciał także śmigłowiec gaśniczy Lasów Państwowych oraz dwa samochody nadleśnictwa które przeszukały las czy nie ma nigdzie zarzewi ognia.


21.07.2014 Po powrocie z pożaru ścierniska w miejscowości Ramlewo oraz czyszczeniu sprzętu strażacy dostali kolejne wezwanie do wypadku drogowego w miejscowości Pobłocie Małe. Kobieta jechała skodą na białogardzkich numerach rejestracyjnych z Gościna w kierunku Karlina. Na wysokości skrzyżowania z Pobłociem Małym, podczas manewru wyprzedzania otarła się całym prawym bokiem o duże koło ciągnika, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Na miejscu natychmiast pojawili się strażacy z OSP Gościno, OSP Robuń oraz strażacy z Kołobrzegu - łącznie 5 zastępów. Do szpitala trafiły 4 osoby: kierująca autem kobieta, starsza wiekiem pasażerka i dwoje dzieci. Policja wyjaśnia przyczyny wypadku.
SIS:
SLRtBA JRG Kołobrzeg
GBA OSP Gościno
GBA OSP Gościno
GBA OSP Robuń
GLBM OSP Robuń21.07.2014 Dzisiejszy dzień przysporzył pracy strażakom z OSP Gościno. Byliśmy dysponowani do dwóch zdarzeń - pożaru ścierniska oraz wypadku drogowego. Około godziny 16:20 zgłoszono pożar ścierniska w miejscowości Ramlewo pożar okazał się duży a dym utrudniał widoczność na drodze krajowej nr 6. Na miejsce przybyły dwa średnie wozy ratowniczo-gaśnicze z OSP Gościno, jeden z OSP Wartkowo oraz OSP Robuń. Ogień ugaszono przy pomocy 4 prądów wody oraz tłumic.
SiŚ: GBA OSP Gościno
GBA OSP Gościno
GBA OSP Robuń
GBA OSP Wartkowo

Fot.: Hubert Zalewski

11.07.2014 Upalny i suchy dzień jest sprzyjający do powstania pożaru ściółki leśnej - tak było i dziś w miejscowości Dźwirzyno. Zastęp z naszej jednostki został zadysponowany do pomocy w zwalczeniu pożaru lasu do którego droga dojazdowa praktycznie nie istniała. Po przyjeździe na miejsce ogień był już opanowany przez jednostki OSP z terenu gminy Kołobrzeg oraz JRG Kołobrzeg, pozostało dogaszanie. Działania strażaków z OSP Gościno polegały na rozwinięciu linii zasilającej ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy z JRG Kołobrzeg, dowożeniu wody na miejsce zdarzenia oraz sprawdzenie terenu czy nigdzie nie występuje żadne zarzewie. Działania trwały około dwóch godzin.

informacje kołobrzeg, pożar,las

informacje kołobrzeg, pożar,las

informacje kołobrzeg, pożar,las

informacje kołobrzeg, pożar,las

 

07.07.2014 Ulewna burza spowodowała dziś dwa Miejscowe Zagrożenia, w pierwszym jak i w drugim wezwaniu chodziło o podtopienia piwnic. O godzinie 20:08 zastęp z OSP Gościno zadysponowano do zalanych piwnic w Urzędzie Miejskim w Gościnie gdzie woda wdzierała się przez kratki ściekowe oraz studzienki kanalizacyjne. Chwilę po pierwszym zgłoszeniu drugi zastęp wyjechał do bloku przy ulicy IV Dywizji WP gdzie przyczyna wezwania była taka sama - zalana piwnica. W obu przypadkach szybko poradzono sobie z wodą przy użyciu pomp szlamowych.

SIŚ: GBA 479[z]43
GBA 479[z]36


26.06.2014
Od strony Gościna jechała ciężarówka. Na skrzyżowaniu Ramlewskim skręciła w kierunku Koszalina. W tym samym kierunku drogą krajową nr 6 jechał kierujący motorem. Gdy zauważył skręcającą Scanię nie mógł wykonać już żadnego bezpiecznego manewru. Położył motor licząc prawdopodobnie, że przeleci na drugą stronę. Zatrzymał się na kole ciągnika siodłowego. Odniósł obrażenia i został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Trzeba sprawdzić, czy kierujący pojazdem ciężarowym mógł wjechać na skrzyżowanie, czy widział motocyklistę i z jaką prędkością poruszał się jednoślad.

                                                      Zobacz Zdjęcia

25.06.2014 O godzinie 15:30 doszło do wypadku drogowego w m. Ząbrowo. Jadący busem od strony Pustar kierowca nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce która jechała w stronę Gościna. W wyniku tego doszło do zderzenia obu aut oraz ścięcia lustra które stało przy drodze. Na miejscu pojawili się ratownicy którzy akurat przejeżdżali i udzielili pierwszej pomocy. Chwilę później dojechały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg, Pogotowie z Kołobrzegu oraz zastęp z OSP Gościno. Działania polegały na zabezpieczeniu wycieków oraz odcięciu zasilania w obu pojazdach. Do szpitala przewieziono kierowcę busa który nie odniósł większych obrażeń.


                                                     
  Zobacz Zdjęcia

24.06.2014 Około godziny 23 zgłoszono pożar stodoły w miejscowości Pobłocie Małe. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Po przyjeździe do miejscowości okazało się że we wsi nie ma posesji pod numerem który podano w zgłoszeniu. Prewencyjnie zbadano posesje czy gdzieś nie ma ognia. W akcji udział brały dwa średnie wozy z OSP Gościno, jeden z OSP Robuń oraz dwa ciężkie z JRG Kołobrzeg i OSP Karlino. Przypominamy że składanie fałszywych zgłoszeń jest karalne włącznie z pozbawieniem wolności.06.07.2014 Po zawodach strażacy nie mieli odpoczynku. O godzinie 19:55 jednostkę zadysponowano do pożaru poszycia leśnego w okolicy miejscowości Pobłocie Małe. Jadący ścieżką rowerową kolarze zauważyli dym wydobywający się z głębi lasu. Zastęp z OSP Robuń który pierwszy przybył na miejsce zdarzenia zwalczył dwa źródła ognia w zarodku. Okazało się że ktoś bezmyślnie w dwóch miejscach podpalił poszycie lasu iglastego gdzie zaczęło już płonąć jedno drzewo. Na miejscu była także Straż Miejska z Gościna.

SiŚ: GBA 479[Z]43 OSP GOŚCINO
GBA 477[Z]38 OSP ROBUŃ

30.05.2014 Podczas treningu MDP jednostkę zadysponowano do mieszkania w m. Gościno gdzie awarii uległ piecyk gazowy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli gaz oraz przeprowadzili wywiad wśród mieszkańców budynku czy nikomu nic nie dolega. Na miejsce przybyło także pogotowie gazowe.

SiŚ: OSP GOŚCINO - GBA 479[Z]43
JRG KOŁOBRZEG - GBA 471[Z]21

22-05-2014 o godzinie 11:53 wpłynęło zgłoszenie z ulicy Lubkowickiej. Kot wdrapał się na drzewo i miał problem z samodzielnym zejściem. Po przyjeździe na miejsce okazało się że drabina na GBA jest za krótka. Interweniował podnośnik (SCH-40) z JRG Kołobrzeg. Kot został uratowany. Zycie = Życie nieważne czyje kota czy człowieka.

SIŚ: GBA 479[z]43 OSP Gościno
      SCH-40 471[z]53 JRG Kołobrzeg.

2014-05-09 O godzinie 9:47 do jednostki OSP wpłynęło zgłoszenie o kolizji na drodze wojewódzkiej w m. Jarogniew. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp 479[z]43. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się że kierujący Skodą nie zauważył skręcającego Mercedesa i uderzył w niego bez próby hamowania. Kierowcę i pasażerkę Skody przewieziono do szpitala. Strażacy zabezpieczyli płyny wyciekające z uszkodzonego pojazdu.

Fot.: Michał Świderski

Lp. Data Miejsce Zdarzenia Rodzaj SIS
26. 2.05.2014 Gniazdo szeszeni GCS Olimp MZ GBA 479[Z]43

Dzisiaj nasza jednostka odebrała zgłoszenie o gnieździe szerszeni w obiekcie Gościńskiego Centrum Sportu Olimp. Gniazdo szybko usunięto, szerszenie stanowiły zagrożenie dla użytkowników kręgielni oraz Skateparku.

 

Okoł‚o godziny 14:30 zgł‚oszono pożar domu w m. Pobł‚ocie Mał‚e. Pierwsza na miejsce dotarł‚a jednostka OSP Robuń zaraz po niej OSP Gościno. Na miejscu okazało się™ że pł‚onie budynek dwu rodzinny dowódca poprosił‚ o jak najwia™cej sił‚ i ś›rodków. Natychmiast zadysponowano GCBA i GBA z JRG Kołobrzeg, drugi wóz z OSP Goś›cino, oraz GCBA z OSP Karlino. Na miejsce akcji przybył‚ także z-ca komendanta powiatowego PSP. Rozwinię™to linie™ zasilającą… z hydrantu oraz 5 linii gaś›niczych 3 na zewną…trz a dwie w ś›rodku budynku. Pomimo obrony drugiej cz궛ci domu nie udało się™ zatrzymać‡ ognia który przedostał‚ się™ po elementach konstrukcyjnych wewną…trz ś›cian i pod podł‚ogą…. Akcja gaś›nicza był‚a prowadzona także z podnośnika gdzie zwalono ś›cianę™ szczytową… i poszycie dachu grożą…ce zawaleniem. W wyniku pożaru doszczę™tnie spłonęła lewa czść‡ domu a prawa uległ‚a zalaniu i częściowemu wypaleniu. Akcja gaśnicza trwała około 10 Godzin.

5.04.2014 Pożar traw KOŁOBRZEG ARTYLERYJSKA Pożar GBA 479[Z]36, GBA 471[Z]22

Nasi strażacy którzy przebywali w Komendzie Powiatowej PSP na szkoleniu zostali zadysponowani do pożaru traw na ulicy Artyleryjskiej. Po przyjeździe na miejsce był już zastęp z JRG Kołobrzeg który wracał z neutralizacji oleju. Pożar ugaszono przy pomocy tłumic i szybkiego natarcia.

03.04.2014 Strażacy z naszej jednostki bardzo poświęcają się dla ochrony środowiska, dziś oprócz gaszenia dużego pożaru wyłowili 9 z 13 utopionych dzików które zalegały na brzegach Parsęty, teraz woda jest czystsza a zagrożenie epidemiologiczne mniejsze.04.03.2014 Kolejny raz doszło do podpalenia traw w Pobłociu Małym. Ogień objął hodowle drzewek należących do ALP, mocny wiatr i sucha trawa spowodowały że pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko na dwa fronty a dym było widać z Gościna. OSP Gościno które jako pierwsze dotarło na miejsce poprosiło o dodatkowe siły i środki. Zmobilizowano wszystkie jednostki ochrony przeciwpożarowej z Gminy Gościno oraz Straż Miejską z Gościna. Przyjechał także zastęp GCBA z JRG PSP Kołobrzeg i dowódca JRG. Działania trwały około dwóch godzin, w wyniku podpalenia spłonęło 2ha upraw leśnych. W działaniach brało udział około 15 strażaków.02.04.2014 Dziś doszło do kolejnego podpalenia traw w m. Pobłocie Małe. Zastęp GBA z OSP Gościno przy pomocy działka i tłumic szybko poradził sobie z ogniem. Większość traw już się zazieleniła, mamy nadzieję że to ostatnia akcja tego typu w tym roku.

SiS: GBA 479[Z]43 OSP Gościno

19.03.2014 O godzinie 15:03 GBA z naszej jednostki zostało zadysponowane do pożaru z bliżej nie określoną lokalizacją, wiadomo było tylko że pali się w Ząbrowie przy drodze w stronę Gościna. Po dotarciu na miejsce okazało się że właściciel posesji wypalał odpadki roślinne a dym ograniczał‚ widoczność‡ na DW 162, gdy zobaczył‚ straż pożarną wiaderkiem wody ugasił ogień. Po zdaniu raportu do PSK nasza jednostka została przedysponowana do m. Bezpraw gdzie płonęła Altanka na ogródkach działkowych w ciągu kilku minut zastęp dotarł na miejsce gdzie działały  dwa zastępy PSP. Strażacy z OSP przejęli linie gaśniczą na pogorzelisku spalonego magazynku i zajęli się porządkowaniem pogorzeliska oraz dogaszaniem. Okazało się że w altanie mieszkał mężczyzna a źródłem pożaru był prawdopodobnie niedopałek , w altance była butla z gazem którą zabezpieczono. działania trwały około dwóch godzin.

SiS:
GBA 479[Z]43 OSP GOŚCINO
GBA 471[Z]21 JRG KOŁOBRZEG
GCBA 471[Z]25 JRG KOŁOBRZEG


                                         Zobacz Zdjęcia

15.03.2014 Kolejna już czwarta akcja dzisiejszego dnia. Tym razem w Pustarach ktoś podpalił trawy spłonęło około 1,5 ha nieużytków.

SiS: GBA 479[Z]36 OSP Gościno
GBA 479[Z]43 OSP Gościno
GBA 479[Z]29 OSP Dygowo

15.03.2014 Dzisiejszy dzień nie należy do spokojnych, od rana szaleje wiatr. Straż Pożarna z Gościna od godziny 10 usunęła dwa powalone drzewa, jedno na drodze w Pobłociu Małym a drugie na drodze w stronę Pławęcina. Zlikwidowano równierz namiot za DK w Gościnie ponieważ oderwana plandeka zagrażała ludziom.

SiS: GBA 479[Z]43

Pobł‚ocie:


Pławęcino:


14.03.2013 W trakcie powrotu do bazy z miejscowości Unieradz gdzie paliły się opony zgłoszono zapadnięcie się ulicy Szafirowej w Gościnie. Działania straży ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz zgłoszenia sprawy do wydziału komunalnego UM w Gościnie.14.03.2013 Przy drodze Gościno-Nieżyn ktoś podpalił dwie opony prawdopodobnie w celu wypalenia trzcinowisk jednak kierowca jadący drogą  szybko zaalarmował Straż Pożarną. Po przyjeździe na miejsce szybko zwalczono ogień przy pomocy szybkiego natarcia. Na szczęście nie doszło do zapalenia trzcin i torfu.13.03.2014 W momencie zakończenia zebrania zarządu gminnego OSP jednostka OSP Gościno została zadysponowana do pożaru traw w m. Pobłocie Małe. Pierwszy na miejscu był zadtęp GBA 471[Z]43 który po wstępnym rozpoznaniu przystąpił do działań gaśniczych, chwilę później dojechał zastęp GBA 479[Z]36. Przy pomocy tłumic szybko uporano się™ z ogniem. Niewątpliwewe wsi działa podpalacz, sprawa została przekazana Straży Miejskiej z Gościna.

12.03.2014 Kolejny pożar traw w miejscowości Ząbrowo. Przy ulicy Rzecznej spłonął około hektar trzcinowiska. Przy pomocy tłumic szybko uporano się z ogniem.

SiS: GBA 479[Z]36 OSP Goś›cino
6-03-2014 Pożar traw Pobłocie Mał‚e
9-03-2014 Pożar traw Pobłocie Mał‚e
10-03-2014 11:39 Pożar traw Pobłocie Mał‚e


2.03.2014
O godzinie 1:14 GBA z naszej jednostki został‚o zadysponowane do wypadku drogowego. Volkswagen Passat jadą…cy od strony Goś›cina na zakręcie wypadł z drogi i uderzył‚ w drzewo. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Zespół‚ Ratownictwa Medycznego który był pierwszy na miejscu akcji poinformował dowódcę zastępu o dwóch osobach poszkodowanych które podróżowały VW Passatem, jedna z nich był‚a w karetce a druga był‚a przygnieciona wrakiem samochodu. Przy pomocy poduszek ciś›nieniowych poszkodowanego bezpiecznie wyciągnięto spod auta i przekazano ZRM.

SiS: 479[Z]43 GBA OSP Goś›cino
      471[Z]43 SLRtBA JRG Kołobrzeg


Fot.: M. Zalewski

27.02.2014 Dziś› o godzinie 18:10 nasza jednostka został‚a zadysponowana do pożaru traw w m. Zą…browo. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazał‚o się™ że spłonęło około hektara nieużytków, przy pomocy szybkiego natarcia szybko uporano się z ogniem. APELUJEMY O NIE WYPALANIE TRAW!

SiS: GBA 479[Z]43 OSP Gościno


Fot. Archiwum OSP
5.02.2014 O godzinie 16:47 GBA z naszej jednostki zostało zadysponowane do wypompowania wody z piwnicy budynku dwurodzinnego na terenie miejsowości Gościno. Po przybyciu na miejsce okazało się że przyczyną zalania był rozsadzona przez mróz rura wodociągowa, przybyły na miejsce zespół naprawczy MWiK dokonał oględzin uszkodzenia. W zalanej piwnicy w której znajdował się piec C.O. oraz drewutnia było około 1,5 metra wody. Przed podjęciem działań odłączono prąd w budynku. Akcja trwała około godziny. Straty są niewielkie.

SiS: GBA 479[Z]43 OSP Gościno2.02.14 Nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Dargocice gdzie na tafli lodu znajdującej się na jeziorze zauważono plamę oleju silnikowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i wykonaniu wstępnego rozpoznania ułożono wał z ziemi który zapobiegł przeniknięciu oleju do wód jeziora, strażacy w "suchych piankach" z JRG zeskrobali wierzchnią warstwę lodu na której znajdował się osad.

SiS: GBA 479[Z]43 OSP Gościno
      GBA 471[Z]21 JRG Kołobrzeg


                                                Zobacz Zdję™cia

27.01.2014
W Karkowie w gminie Gościno strażacy od 3 w nocy walczyli z pożarem stodoły, w której znajdował się piec grzewczy i drewutnia. Obiekt spłonął, trzeba było go rozebrać. Pożar wybuchł w pomieszczeniu, w którym znajdował się piec ogrzewający dom. Ogień był bardzo duży i zagrażał budynkowi mieszkalnemu. Strażacy gasili pożar, jednocześnie broniąc przed ogniem domu. Akcja nie była  prosta ze względu na mróz , który wodę niemal natychmiast zamieniał w lód. Jak mówią strażacy, jeden hydrant nie nadawał się do akcji, na drugim Wodociągi zwiększyły ciśnieni, dzięki czemu możliwe było skuteczne prowadzenie akcji gaśniczej.

                                               Zobacz Zdjęcia