Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, naciśnij przycisk potwierdzający.

W sobotę na boisku w Gościnie rozegrały się zawody strażackie szczebla Gminnego. Do startu stanęli reprezentanci z MDP...

Posted by OSP Gościno on 15 czerwca 2015

Sukces na Zawodach Powiatowych

W Sobotę na boisku w Dygowie odbyły się historyczne Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - historyczne bo ostatnie przeprowadzane na starym regulaminie z 2010 (od przyszłego roku MDP będą startowały na specjalnym torze i międzynarodowym regulaminie CTIF) Gminę Gościno w kategorii Dziewcząt i Chłopców Młodszych reprezentowali młodzi strażacy z MDP Gościno. Zawody rozpoczęły się o godzinie 11, po uroczystym wprowadzeniu pododdziałów oraz przywitaniu Gości i przemówieniach otwarto zawody. Na początek drużyny z Gminy Dygowo zaprezentowały sztafetę oraz ćwiczenie bojowe wg. CTIF, po nich startowały drużyny z pozostałych gmin powiatu. Nasze drużyny startowały jako pierwsze w sztafecie pożarniczej jak i w bojówce. Rywalizacja była zacięta a o wynikach decydowały sekundy. Dziewczęta z MDP Gościno wykonały bezbłędnie ćwiczenie bojowe w czasie 40,6 sekund, chłopcy także bezbłędnie przeprowadzili ćwiczenie bojowe w czasie 42 sekund. Ostatecznie Dziewczęta zajęły drugie miejsce w swojej kategorii a chłopcy trzecie. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę która na pewno się przyda - Gaśnice proszkową B C oraz drobne inne upominki. Boisko w Dygowie odwiedził także Pan Burmistrz Marian Sieradzki oraz Druhowie z OSP Gościno którzy opiekowali się zawodnikami. 

                                                        Zobacz Zdjęcia

Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2014

07.06.2013r. Po kilku latach przerwy zawody sportowo-pożarnicze znów powróciły na boisko w Robuniu. Nasza impreza pokryła się ze szkolnym "Festynem Rodzinnym". Tegoroczne zawody trochę różniły się od poprzednich, między innymi tym, że Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze biegły "na sucho", to znaczy, że ćwiczenie bojowe wykonywały bez podania prądów wody. Tradycyjnie pierwszym zadaniem była sztafeta pożarnicza, rozpoczęły ją dziewczęta młodsze z OSP Gościno, koleni byli chłopcy młodsi OSP Gościno, następnie dziewczęta starsze OSP Ramlewo, a dalej seniorzy OSP Gościno, OSP Robuń, OSP Ramlewo, OSP Wartkowo. Nasza żeńska drużyna uzyskała równy czas 80 sekund, bez punktów karnych, a nasi seniorzy 71 sekund, również bez punktów karnych. Ćwiczenie bojowe wykonywane było w tej samej kolejności. Czas naszych dziewczyn to 43 sekundy, bez punktów karnych, a czas seniorów to 53 sekundy, bez punktów karnych. Po podsumowaniu czasów i punktów karnych wszystkich drużyn wyniki mają się następująco: 
Seniorzy: 
I miejsce OSP Ramlewo 
II miejsce OSP Robuń 
III miejsce OSP Gościno 
IV miejsce OSP Wartkowo 

MDP dziewcząt starszych: 
I miejsce OSP Ramlewo 

MDP dziewcząt młodszych: 
I miejsce OSP Gościno 

MDP chłopców młodszych: 
I miejsce OSP Gościno 

Wszystkim drużynom dziękujemy za zabawę i godną rywalizację. W tym roku zawody powiatowe organizowane są dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w miejscowości Dygowo dnia 14.06.2014r. Młodym adeptom pożarnictwa życzymy powodzenia. 
Zobacz Zdjęcia
fot. Magdalena Krystyniak
KM

 

Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2013

15.06.2013r. Sobota, godzina 14, słońce grzało i rozświetlało płytę Gościńskiego stadionu miejskiego, na którym po raz trzeci uczestniczyliśmy w zawodach sportowo-pożarniczych. Tym razem były to eliminacje na szczebel powiatowy dla drużyn seniorów, których łącznie było 4 plus 2 MDP dziewcząt. Po oficjalnym otwarciu zawodów, dowódcy dróżyn losowali kolejność w jakiej będą startować w sztafecie i „bojówce”. Nasze młodsze dziewczęta startowały jako pierwsze natomiast panowie seniorzy zamykali stawkę. Obu naszym ekipom sztafeta udała się pozytywnie. Niestety błędy zawodniczek MDP spowodowały niezaliczenie ich ćwiczenia bojowego lecz seniorzy wykonali je perfekcyjnie chociaż z czasem troszke gorszym od rywali. Dziewczęta po chwili odpoczynku, za zgodą sędziego wykonały „bojówkę” drugi raz, chociaż i tak zdobyty czas nie był już punktowany. Udowodniły tym, że ich treningi nie poszły na marne, a to wcześniejsze to tylko przypadek. Po zsumowaniu punktów nagrody za poszczególne miejsca otrzymali: 

Seniorzy: 
I miejsce OSP Wartkowo 
II miejsce OSP Gościno 
III miejsce OSP Ramlewo 
IV miejsce OSP Robuń 

MDP dziewcząt: 
I miejsce OSP Wartkowo 
II miejsce OSP Ramlewo 

Dziękujemy za wspaniałą zabawę oraz gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na zwodach powiatowych, które odbędą się już 22 czerwca również w Gościnie. 

Zobacz Zdjęcia
fot. Patrycja Kraska
KM

 

Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2012

02.06.2012r.  Po wykonaniu sztafety pożarniczej oraz ćwiczenia bojowego na podium stanęły, w grupie starszej mężczyzn: 

I miejsce – OSP Wartkowo 
II miejsce – OSP Gościno 
III miejsce – OSP Ramlewo 
IV miejsce – OSP Robuń 

Chłopcy z MDP Ramlewo nie mieli przeciwników dzięki czemu bez względu na wynik czasowy uzyskali pierwsze miejsce. W grupie młodszych dziewcząt wygrała jednostka OSP Wartkowo natomiast Ramlewskie dziewczęta były drugie. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. Warto również dodać, że 23 czerwca odbędą się powiatowe zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Ustroniu Morskim, na które pojadą dziewczęta z Wartkowa i chłopcy z Ramlewa. Wieńczącym zawody wydarzeniem było symboliczne pożyczenie lekkiego wozu bojowego (GLM) marki Żuk z jednostki OSP Wartkowo dla jednostki OSP Ramlewo. 
Zobacz Zdjęcia

 KM

 

Zawody Powiatowe 2006

W dniu 16 września 2006 r, w miejscowości Gościno, został‚y przeprowadzone IV Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizatorami zawodów byli: Oddział‚ Powiatowy ZOSP RP i Komenda Powiatowa PSP w Koł‚obrzegu.

W zawodach udział‚ wzieł‚y drużyny reprezentują…ce poszczególne gminy (zwycię™zcy tegorocznych zawodów gminnych w poszczególnych kategoriach). W przerwach między konkurencjami czas wszystkim umilała Orkiestra Dęta z powiatu Świdwin„skiego.

Najlepszym drużynom wręczone został‚y nagrody ufundowane przez Urzędy Gmin z terenu powiatu, Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, Fundację™ Bezpieczny Powiat€, Nadleś›nictwo Goś›cino, Spółkę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja€ w Koł‚obrzegu oraz Usługowy Zakład Kominiarski €“ Stanisł‚aw Rodak.

Kliknij aby powiększyć
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
    

 

Zawody Gminne 2006

Dnia 27 Maja 2006r. na stadionie w Robuniu odbyły się zawody sportowo-pożarnicze Gminy Gościno